Om NFIFilmbutikken - kjøp og salgNye norske filmerCinemateketNFI emblem del 2
Filmens HusBarn og unge - SFUArkiv og bibliotekFilmmuseetNFI emblem del 3
SøkEnglishNorsk filminstituttNyheter/Kalender
Til hovedsiden

Program
Tidligere programmer
Informasjon
Hva er et Cinematek





CINEMATEKET

Billetter kr. 50,- (medlemmer) / kr. 80,- (billett + prøve-medlemskap).

Billetter selges i billettluka: Tirsdag - fredag, samt søndag: kl. 17:30 til 21:00 eller en time før første forestilling.

Tre dagers forsalg. Ingen billettbestilling.
Kredittkort aksepteres.

Medlemskort koster
kr. 100,- Kortet er gyldig i seks måneder fra dagen du kjøper medlemskortet. og det
selges i Cinematekets billettluke.

Telefon
22 47 45 00 (dag)
22 47 45 89 (kveld /billettluka)

18.01.2010

EKSTRAVISNINGER på THE LIMITS OF CONTROL (Jim Jarmusch)

Jim Jarmusch siste film ble valgt ut til månedens film i januar. Den går så det suser og vi setter nå opp ekstravisninger:
Onsdag 20.1 kl. 21.30
Lørdag 23.1 kl. 15.00 og 17.00 (Alle i Tancred)

Publisert: 18.01.10 | Sist endret: 22.06.10

The limits of control

The limits of control

Om filmen: The Limits of Control følger en ensom reisende (Isaach De Bankolé) på et uspesifisert oppdrag i Spania. Underveis møter han et typisk eksentrisk karaktergalleri, med skuespillere som Tilda Swinton, John Hurt, Gael García Bernal og Bill Murray i noen av rollene. Men den ytre handlingen er ikke det viktigste; i stedet handler det om møter, situasjoner, stemninger og bilder. ”The Limits of Control is a puzzle wrapped in an dream, a blur of reality and consciousness, images and sounds, which stubbornly – and proudly - refuses to follow conventions of narrative or pacing (…) Shot gorgeously on location by Chris Doyle, each frame a composition in itself, the film moves at its own deliberate tempo: some would call it boring, others hypnotic.” (SCREEN INT’L) jl

 

Se også:

RÅFILM: Amandavinneren "Brødre i krig"
Amanda-vinneren På høstens første RÅFILM-arrangement viser vi den rykende ferske Amanda-vinneren Brødre i krig, en strålende dokumentar om to brødre som havnet på hver sin side under andre verdenskrig. Onsdag kl. 19.00 inviterer vi til første visning i Oslo av denne filmen.
03.09.2010
Les mer

Ny irsk film
Adam & Paul: Kommende kultklassiker? Et lite knippe glimrende, sjarmende og morsomme nye irske filmer, inkludert en fantastisk dokumentarfilm om kvinner og menn, og en film med åpenbart kultpotensiale i samme gate som "Withnail & I" og "Trainspotting".
30.08.2010
Les mer

Cinemateket i september og oktober
Robert Mitchum-serie på Cinemateket i septemberFilmene som inspirerte tv-serien "Mad Men". Robert Mitchum, en av tidenes karakterskuespillere. De fantastiske filmene til den britiske duoen Powell & Pressburger. Nye irske filmperler. - Dette er noe av det du kan se på Cinemateket i september. Her er en oversikt over filmene som vises.
27.08.2010
Les mer

Kultfilmen The Room på Cinemateket
Kultfenomenet <b>The Room</b>Kultfilmen The Room kommer til Cinemateket i september! Denne amerikanske filmen, omtalt som "de dårlige filmenes Citizen Kane", har blitt et fenomen i USA, hvor den har blitt vist for et stadig mer entuasiastisk publikum i over 6 år. Og nå er fenomenet i ferd med å spre seg til resten av verden.
27.08.2010
Les mer

Mad Men-universet på film 22.08.2010

Japansk filmhelg med to gratisvisninger 25.06.2010

Sommerfest 2. juli 22.06.2010

Kortfilmimport fra Grimstad 22.06.2010

Cinematekets reisebyrå 22.06.2010

Til nyhetsarkivet

Hovedsiden | Søk | English | Om NFI | Filmens Hus | Filmbutikken | Barn og unge
Norske filmer | Arkiv og bibliotek | Cinemateket | Filmmuseet
©2003 Norsk filminstitutt