Norwegian Film Festivals

Published: 13/06/2012 | Edited: 06/02/2014

Tips sendt!

* = Required field

Tromsø Internasjonale Filmfestival | January

Tromsø International Film Festival
Storgata 93 B, P.O. Box 285,
N-9253 Tromsø
Tel: +47 77 75 30 90
Mail: info@tiff.no
www.tiff.no
Contact: Martha Otte

Minimalen Short Film Festival | March

Kjøpmannsgata 35
P.O. Box 1083 Lademoen
N-7446 Trondheim
Tel +47 73 52 27 57
Mail: festival@minimalen.com
www.minimalen.no
Contact: Per Fikse

Kosmorama | April

Trondheim International Film Festival
Kjøpmannsgata 35
N-7011 Trondheim
Tel: +47 92 06 06 60
Mail: berit@kosmorama.no, ola@kosmorama.no
www.kosmorama.no
Contact: Berit Vordal, Ola Lund Renolen

Kristiansand International Children’s Film Festival | April

Kristiansand kino, P.O. Box 356,
N-4663 Kristiansand
Tel +47 38 10 42 05
Mail: d.krohn@krskino.no
www.kicff.no
Contact: Dankert Monrad-Krohn

The Norwegian Documentary Film Festival | April

Høgskulen i Volda
P.O. Box 500, N-6101Volda
Tel: +47 48 12 65 13
Mail: leiar@dokfilm.no
www.dokfilm.no
Contact: Synnøve Horvei

Oslo Gay and Lesbian Film Festival | June

P.O. Box 954 Sentrum
N-0104 Oslo
Tel: +47 47 28 28 93
Mail: oglff@oglff.org
www.oglff.org
Contact: Bård Ydén

The Norwegian Short Film Festival | June

Dronningensgt. 16
N-0152 Oslo
Tel: +47 22 47 46 46
Mail: kortfilm@kortfilmfestivalen.no
www.kortfilmfestivalen.no
Contact: Anita Svingen

The Norwegian International Film Festival | August

Knut Knutsen O.A.S. gt. 4
P.O. Box 145
N-5501 Haugesund
Tel: +47 52 74 33 70
Mail: info@filmfestivalen.no
www.filmfestivalen.no
Contact: Gunnar Johan Løvvik, Tonje Hardersen

Bergen International Film Festival | October

Georgernes Verft 12
N-5011 Bergen
Tel: +47 55 30 08 40 / +47 41 14 11 40
Mail: biff@biff.no
www.biff.no
Contact: Tor Fosse

Femmina International Film Festival | October   

Kjøpmannsgt. 51         
N-7011 Trondheim            
Tel: +47 98 63 00 60
Mail: marit@movingimage.no
www.femminafilm.no
Contact: Marit Bakken

Films from the South | October

Filmens Hus, Dronningensgt. 16,
N-0152 Oslo
Tel +47 22 82 24 80 83
Mail: mail@filmfrasor.no
www.filmfrasor.no
Contact: Lasse Skagen

Fredrikstad Animation Festival | November

Kasernegt. 47, P.O. Box 1405,
N-1602 Fredrikstad
Tel: +47 69 32 00 75
Mail: mail@animationfestival.no
www.animationfestival.no
Contact: Anders Narverud Moen

Oslo International Film Festival | November

Dronningensgt. 16
N-0152 Oslo
Tel: +47 22 20 07 66
Mail: info@oslofilmfestival.com
www.oslofilmfestival.com
Contact: Tommy Lørdahl

Kort på Kinokino | December

Postboks 583
N-4305 Sandnes
Tel +47 51 33 78 33
Mail: kort@kinokino.no
www.kinokino.no
Contact: Siw Angell-Olsen