Dette skjer i Filmens Hus

Uke 8 : 20. februar 2017 - 26. februar 2017
20. mandag 21. tirsdag 22. onsdag 23. torsdag 24. fredag 25. lørdag 26. søndag

Chevalier

18.00

Ny gresk film

Frankenstein

Frankenstein, 1931, regi: James Whale

19.00

Science Fiction

Stalker

20.00

Månedens klassiker

Certain Women

Certain Women, 2016, regi: Kelly Reichardt

20.30

Månedens film

Certain Women

Certain Women, 2016, regi: Kelly Reichardt

18.00

Månedens film

Chevalier

21.00

Ny gresk film

Remainder

Remainder, 2015, regi: Omer Fast

18.00

Tommys utvalgte

Attenberg

Attenberg, regi Athina Rachel Tsangari

18.15

Ny gresk film

Stalker

20.15

Månedens klassiker

Certain Women

Certain Women, 2016, regi: Kelly Reichardt

20.30

Månedens film

Frankenstein

Frankenstein, 1931, regi: James Whale

18.00

Science Fiction

Certain Women

Certain Women, 2016, regi: Kelly Reichardt

18.30

Månedens film

The Lobster

20.30

Ny gresk film

Lånerne

Lånerne, 1997. Regi: Peter Hewitt.

13.00

Fra 6 år. Arkitekturfilm Oslo

Kamper

Kamper, 2016. Regi: Łukasz Grzegorzek

18.00

Polsk film

WALL-E

Regi: Andrew Stanton

14.00

Passer fra 6 år

Broken Blossoms

Broken Blossoms, 1919. regi: D. W. Griffith

16.00

Cinematekene

Recep Ivedik 5

Recep Ivedik 5, 2017. Regi: Togan Gökbakar

16.15

Tyrkisk film

Attenberg

Attenberg, regi Athina Rachel Tsangari

18.00

Ny gresk film

Remainder

Remainder, 2015, regi: Omer Fast

18.30

Tommys utvalgte

The Lobster

20.00

Ny gresk film

Certain Women

Certain Women, 2016, regi: Kelly Reichardt

20.30

Månedens film

Uke 9 : 27. februar 2017 - 5. mars 2017
27. mandag 28. tirsdag 1. onsdag 2. torsdag 3. fredag 4. lørdag 5. søndag

Recep Ivedik 5

Recep Ivedik 5, 2017. Regi: Togan Gökbakar

19.00

Tyrkisk film

Broken Blossoms

Broken Blossoms, 1919. regi: D. W. Griffith

18.00

Cinematekene

Certain Women

Certain Women, 2016, regi: Kelly Reichardt

18.30

Månedens film

Remainder

Remainder, 2015, regi: Omer Fast

20.00

Tommys utvalgte

The Lobster

20.30

Ny gresk film

Pickpocket

18.00

Månedens klassiker

You Can Count on Me

20.00

Kenneth Lonergan

RoboCop

21.00

Paul Verhoeven

The Andromeda Strain

18.00

The Science of Fiction

Pickpocket

18.30

Månedens klassiker

You Can Count on Me

20.00

Kenneth Lonergan

Total Recall

21.00 - 22.53

Pickpocket

18.30

Månedens klassiker

Showgirls

Showgirls, 1995, regi: Paul Verhoeven

19.15

Paul Verhoeven-serie

Afterimage

Afterimage, 2016, regi: Andrzej Wajda

20.30

Månedens film

Svein og rotta og UFO-mysteriet

Svein og rotta og ufo-mysteriet, Vibeke Ringen, Norge, 2007

13.00

Passer fra 6 år

Mummitrollet - Kometen kommer

Mummitrollet - Kometen kommer, 2010. Regi: Maria Lindberg.

15.00

Tillatt for alle

Zero 3

Zero 3, 2017. Regi: Emilis Velyvis

17.00

Litauisk film

Satantango

13.00

Månedens klassiker

Stumfilm, magi og lydeffekter

Stumfilm, magi og lydeffekter

14.00

Tillatt for alle. Stumfilmkonsert!

RoboCop

19.00

Paul Verhoeven