Dette skjer i Filmens Hus

Uke 12 : 20. mars 2017 - 26. mars 2017
20. mandag 21. tirsdag 22. onsdag 23. torsdag 24. fredag 25. lørdag 26. søndag

Barnet

Barnet, 2005. Regi: Jean-Pierre og Luc Dardenne

18.00

Marie-Hélène Dozo

Afterimage

Afterimage, 2016, regi: Andrzej Wajda

18.30

Månedens film

Ild og blod

20.00

Paul Verhoeven

Terminator

20.30

Cinematekene

Post til pastor Jakob

18.30

Klaus Härö

Løftet

Løftet, 1996. Regi: Jean-Pierre og Luc Dardenne

20.00

Marie-Hélène Dozo

Nocturnal Animals

21.00

Second Run

Dødsårsak: Ukjent

18.00

Eurodok

Gutten med sykkelen

Gutten med sykkelen, 2011. Regi: Jean-Pierre & Luc Dardenne

18.15

Marie-Hélène Dozo

Yrke: Reporter

Yrke reporter, regi Michelangelo Antonioni

20.15

Cinematekene

Nocturnal Animals

21.00

Second Run

Kvinne, ukjent

Kvinne, ukjent, 2016, regi: Luc og Jean-Pierre Dardenne

18.00

Marie-Hélène Dozo

Afterimage

Afterimage, 2016, regi: Andrzej Wajda

18.30

Månedens film

Network

Network, 1976. Regi: Sidney Lumet

20.30

Publikums ønskefilmer

Neon Bull

Neon Bull, 2015. Regi: Gabriel Mascaro

21.00

Second Run

Svein og rotta og UFO-mysteriet

Svein og rotta og ufo-mysteriet, Vibeke Ringen, Norge, 2007

13.00

Passer fra 6 år

Mummitrollet - Kometen kommer

Mummitrollet - Kometen kommer, 2010. Regi: Maria Lindberg.

15.00

Tillatt for alle

Sara - My Whole Life was a Struggle

Sara - My whole life was a struggle, 2015. Regi: Dersim Zeravan

18.00

Kurdistan Kulturforening

Jurassic Park

Jurassic Park, 1993, regi: Steven Spielberg

14.00

Fra 12 år

To dager, en natt

To dager, en natt (Deux Jours, Une Nuit)
Belgia 2014, Jean-Pierre Og Luc Dardenne

16.00

Marie-Hélène Dozo

Körkarlen

Körkarlen, 1921. Regi: Victor Sjöström

18.00

Stumfilmkonserten

Afterimage

Afterimage, 2016, regi: Andrzej Wajda

18.30

Månedens film

Yrke: Reporter

Yrke reporter, regi Michelangelo Antonioni

20.00

Cinematekene

Nocturnal Animals

21.00

Second Run

Uke 13 : 27. mars 2017 - 2. april 2017
27. mandag 28. tirsdag 29. onsdag 30. torsdag 31. fredag 1. lørdag 2. søndag

Mysterious Skin

Mysterious Skin, 2004. Regi: Gregg Araki

18.00

Film og psykoanalyse

Gutten med sykkelen

Gutten med sykkelen, 2011. Regi: Jean-Pierre & Luc Dardenne

18.30

Marie-Hélène Dozo

Network

Network, 1976. Regi: Sidney Lumet

20.00

Publikums ønskefilmer

Yrke: Reporter

Yrke reporter, regi Michelangelo Antonioni

21.00

Cinematekene

La Chana

La Chana, 2016, regi: Lucija Stojevic

18.00

Eurodok åpningsfilm

Forever Pure

Forever Pure, 2016, regi: Maya Zinshtein

18.30

Eurodok

Ghostland

Ghostland, 2015, regi: Simon Stadler

20.15

Eurodok

Nowhere to Hide

Nowhere to Hide, 2016, regi: Zaradasht Ahmed

20.30

Eurodok

The Show of Shows

The Show of Shows, 2016, regi: Benedikt Erlingsson

19.00

Eurodok

Ad Astra + Skolen

Ad Astra, 2016, regi: Paul Tunge og Egil Håskjold Larsen

19.30

Eurodok

Safari

Safari, 2016, regi: Ulrich Seidl

21.00

Eurodok avslutningsfilm

Mogadishu Soldier

Mogadishu Soldier, Norge/Danmark/Finland (2016)
Regi: Torstein Grude

21.00

Eurodok

The Magnitsky Act

Magnitsky night club

13.00

Eurodok

Ghostland

Ghostland, 2015, regi: Simon Stadler

17.00

Eurodok

Those Who Jump

Those who Jump, 2016, regi: Estephan Wagner, Moritz Siebert & Abou Bakar Sidibé

18.45

Eurodok

Forever Pure

Forever Pure, 2016, regi: Maya Zinshtein

14.00

Eurodok

Thea + Mammas hår

Thea, 2016, regi: Halvor Nitteberg

16.00

Eurodok

Those Who Jump

Those who Jump, 2016, regi: Estephan Wagner, Moritz Siebert & Abou Bakar Sidibé

17.15

Eurodok

The Show of Shows

The Show of Shows, 2016, regi: Benedikt Erlingsson

19.00

Eurodok

Safari

Safari, 2016, regi: Ulrich Seidl

20.00

Eurodok avslutningsfilm

La Chana

La Chana, 2016, regi: Lucija Stojevic

20.30

Eurodok åpningsfilm