Foto: David Malmbekk | NFI
På seminaret ser vi på hvilke muligheter som ligger i å bruke film i undervisningen, og hvordan film kan bidra til elevenes danning og utdanning. I løpet av ettermiddagen blir det filmvisning og samtaler med filmskapere og pedagoger, og du får informasjon om ulike tilbud, ressurser og opplegg som finnes for filmformidling i skolen.
(med forbehold om endringer):
15:00: Mingling og matbit*
15:30: Velkommen
15:35: Film i Den kulturelle skolesekken. Ingebjør Westgaard introduserer DKS Oslo Film. Visning av kortfilmen Jeg er ikke redd. Filmskaper Marita Mayer deler sin erfaring med å formidle denne filmen til de yngste skolebarna.
16:05: Filmens potensial som pedagogisk verktøy i klasserommet og på kino. Kort informasjon om ulike ressurser. Samtale med pedagog Hege Posaas og filmskaper Egil Pedersen.
16:30: Visning av film: Biru Unjarga – Føkkings Nesseby
17:55: Oppsummering og avslutning
Arrangementet er gratis, men man må registrere seg.
*Det er dessverre ikke anledning til å ta med mat inn i kinosalen.
Fagansvarlig barn og unge