Norsk filminstitutt

The Manila Lover

Regi: Johanna Pyykkö
Festival: FICBUEU - International Short Film Festival of Bueu, September 2020

Festivaldeltakelse 2020

Tittel Regi Type Festival Dato

Polyfonatura

Jon Vatne Dokumentarfilm Bilbao Mendi Film Festival Desember 2020

Charlie surfer

Pia Strømme Dokumentarfilm Nordic/Docs November 2020

iHUMAN

Tonje Hessen Schei Dokumentarfilm Nordic/Docs November 2020

Karla og Nordahl

Elisabeth Aspelin Dokumentarfilm Nordic/Docs November 2020

Kjære pappa

Jesper Kolstad Rødseth Dokumentarfilm Nordic/Docs November 2020

Kunsten å være syndig

Ibrahim Mursal Warsame Dokumentarfilm Nordic/Docs November 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm Nordic/Docs November 2020

NAK-ED

Jan Dalchow Dokumentarfilm Nordic/Docs November 2020

Syrialism

Dalia Al-Kury Dokumentarfilm Nordic/Docs November 2020

Gunda

Victor Kossakovsky Dokumentarfilm IDFA - International Documentary Film Festival Amsterdam November 2020

Askeladden – I Soria Moria slott

Mikkel Brænne Sandemose Spillefilm Chicago International Children's Film Festival November 2020

Elleville Elfrid

Atle Blakseth, Frank Mosvold Spillefilm Chicago International Children's Film Festival November 2020

Knask eller knep

Morten Evelid Kortfilm Chicago International Children's Film Festival November 2020

Mor visste ingenting

Anita Killi Kortfilm Chicago International Children's Film Festival November 2020

Reven og nissen

Yaprak Morali, Are Austnes Kortfilm Chicago International Children's Film Festival November 2020

Sparkekoret

Torfinn Iversen Kortfilm Chicago International Children's Film Festival November 2020

Tottori - Sommeren vi var alene

Silje Salomonsen, Arild Østin Ommundsen Spillefilm Chicago International Children's Film Festival November 2020

Vannskrekk

Vigdis Nielsen Kortfilm Chicago International Children's Film Festival November 2020

Hockey

Bjørn Erik Pihlmann Sørensen Kortfilm Rome International Film Festival November 2020

Blue Code of Silence

Magnus Skatvold Dokumentarfilm DOC NYC November 2020

Selvportrett

Margreth Olin, Katja Høgset, Espen Wallin Dokumentarfilm DOC NYC November 2020

The Manchador

Kaveh Tehrani Kortfilm Interfilm - International Short Film Festival Berlin November 2020

Njuokčamat

Marja Bål Nango Kortfilm Hollyshorts Film Festival November 2020

Karla og Nordahl

Elisabeth Aspelin Dokumentarfilm KUKI - International Short Film Festival for Children and Youth Berlin November 2020

Knask eller knep

Morten Evelid Kortfilm KUKI - International Short Film Festival for Children and Youth Berlin November 2020

Reven og nissen

Yaprak Morali, Are Austnes Kortfilm KUKI - International Short Film Festival for Children and Youth Berlin November 2020

Slå rundt busken

Joern Utkilen Kortfilm Edinburgh Short Film Festival November 2020

My Favorite War

Ilze Burkovska Jacobsen Dokumentarfilm Festival Cine Sevilla November 2020

Njuokčamat

Marja Bål Nango Kortfilm New Orleans Film Festival November 2020

Play Schengen

Gunhild Enger Kortfilm Nordic Film Days Lübeck November 2020

The Manila Lover

Johanna Pyykkö Kortfilm Nordic Film Days Lübeck November 2020

Charlie surfer

Pia Strømme Dokumentarfilm Leeds International Film Festival November 2020

Farse

Robin Jensen Kortfilm Aesthetica Short Film Festival November 2020

Njuokčamat

Marja Bål Nango Kortfilm Aesthetica Short Film Festival November 2020

Njuokčamat

Marja Bål Nango Kortfilm Leeds International Film Festival November 2020

Play Schengen

Gunhild Enger Kortfilm International Short Film Festival Winterthur November 2020

The Manchador

Kaveh Tehrani Kortfilm Aesthetica Short Film Festival November 2020

The Manila Lover

Johanna Pyykkö Kortfilm Leeds International Film Festival November 2020

Karla og Nordahl

Elisabeth Aspelin Dokumentarfilm DOXS! Documentary Film Festival for Children and Youth November 2020

Elleville Elfrid

Atle Blakseth, Frank Mosvold Spillefilm Filem'on - Brussels International Children’s Film Festival Oktober 2020

Farse

Robin Jensen Kortfilm Fredrikstad Animation Festival Oktober 2020

Mor visste ingenting

Anita Killi Kortfilm Fredrikstad Animation Festival Oktober 2020

My Favorite War

Ilze Burkovska Jacobsen Dokumentarfilm Fredrikstad Animation Festival Oktober 2020

Newtopia

Audun Amundsen Dokumentarfilm Another Way Film Festival Oktober 2020

Ras

Simone Hooymans Kortfilm Fredrikstad Animation Festival Oktober 2020

Reven og nissen

Yaprak Morali, Are Austnes Kortfilm Fredrikstad Animation Festival Oktober 2020

Karla og Nordahl

Elisabeth Aspelin Dokumentarfilm Szczecin Film Festival Oktober 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm Busan International Film Festival Oktober 2020

My Favorite War

Ilze Burkovska Jacobsen Dokumentarfilm Busan International Film Festival Oktober 2020

Meet the Censors

Håvard Fossum Dokumentarfilm Investigative Film Festival Skopje Oktober 2020

Njuokčamat

Marja Bål Nango Kortfilm imagineNATIVE Film + Media Arts Festival Oktober 2020

Reven og nissen

Yaprak Morali, Are Austnes Kortfilm Uppsala International Short Film Festival Oktober 2020

Elleville Elfrid

Atle Blakseth, Frank Mosvold Spillefilm Isfahan International Festival of Films for Children & Young Adults Oktober 2020

Newtopia

Audun Amundsen Dokumentarfilm Millenium International Documentary Film Festival Oktober 2020

Nora

Meena Rathor Kortfilm Bolton International Film Festival Oktober 2020

Togrøvere

Martin A. Walther Dokumentarfilm Bolton International Film Festival Oktober 2020

Barn

Dag Johan Haugerud Spillefilm Riga International Film Festival Oktober 2020

Disco

Jorunn Myklebust Syversen Spillefilm Riga International Film Festival Oktober 2020

Håp

Maria Sødahl Spillefilm Riga International Film Festival Oktober 2020

Nuit

Ann Holmgren Dokumentarfilm Riga International Film Festival Oktober 2020

Play Schengen

Gunhild Enger Kortfilm Riga International Film Festival Oktober 2020

Prematur

Gunhild Enger Kortfilm Riga International Film Festival Oktober 2020

Subtotal

Gunhild Enger Kortfilm Riga International Film Festival Oktober 2020

Gunda

Victor Kossakovsky Dokumentarfilm Adelaide Film Festival Oktober 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm Adelaide Film Festival Oktober 2020

Play Schengen

Gunhild Enger Kortfilm Chicago International Film Festival Oktober 2020

Reven og nissen

Yaprak Morali, Are Austnes Kortfilm Animafilm - International Animation Festival Oktober 2020

Flukten over grensen

Johanne Helgeland Spillefilm Film Fest Gent Oktober 2020

For vi er gutta

Petter Sommer, Jo Vemund Svendsen Dokumentarfilm Caloundra Film Festival Oktober 2020

Former Cult Member Hears Music for the First Time

Kristoffer Borgli Kortfilm Film Fest Gent Oktober 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm Caloundra Film Festival Oktober 2020

Psychobitch

Martin Lund Spillefilm Film Fest Gent Oktober 2020

Sykkelfugl

Kari Klyve-Skaug, Odveig Klyve Kortfilm Ciné-Festival en Pays de Fayence Oktober 2020

Tottori - Sommeren vi var alene

Silje Salomonsen, Arild Østin Ommundsen Spillefilm Film Fest Gent Oktober 2020

Gunda

Victor Kossakovsky Dokumentarfilm Festival International du Film de la Roche-sur-Yon Oktober 2020

Polyfonatura

Jon Vatne Dokumentarfilm Sapporo International Short Film Festival Oktober 2020

Sparkekoret

Torfinn Iversen Kortfilm Sapporo International Short Film Festival Oktober 2020

Tottori - Sommeren vi var alene

Silje Salomonsen, Arild Østin Ommundsen Spillefilm Cinekid Oktober 2020

Tottori - Sommeren vi var alene

Silje Salomonsen, Arild Østin Ommundsen Spillefilm Schlingel International Film Festival for Children and Young Audience Oktober 2020

Dronning uten land

Asgeir Helgestad Dokumentarfilm Nature Track Film Festival Oktober 2020

Togrøvere

Martin A. Walther Dokumentarfilm Hot Springs Documentary Film Festival Oktober 2020

Dronning uten land

Asgeir Helgestad Dokumentarfilm DocLands Documentary Film Festival Oktober 2020

Gunda

Victor Kossakovsky Dokumentarfilm Hamptons International Film Festival Oktober 2020

Tottori - Sommeren vi var alene

Silje Salomonsen, Arild Østin Ommundsen Spillefilm Mill Valley Film Festival Oktober 2020

Blue Code of Silence

Magnus Skatvold Dokumentarfilm BIFF - Bergen International Film Festival Oktober 2020

Gunda

Victor Kossakovsky Dokumentarfilm BIFF - Bergen International Film Festival Oktober 2020

iHUMAN

Tonje Hessen Schei Dokumentarfilm Inconvenient Films - Vilnius International Human Rights Documentary Film Festival Oktober 2020

Karla og Nordahl

Elisabeth Aspelin Dokumentarfilm Inconvenient Films - Vilnius International Human Rights Documentary Film Festival Oktober 2020

Kunsten å være syndig

Ibrahim Mursal Warsame Dokumentarfilm BIFF - Bergen International Film Festival Oktober 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm BFI London Film Festival Oktober 2020

Meet the Censors

Håvard Fossum Dokumentarfilm BIFF - Bergen International Film Festival Oktober 2020

Odelsgut og fantefølge

Merethe Offerdal Tveit Dokumentarfilm BIFF - Bergen International Film Festival Oktober 2020

Play Schengen

Gunhild Enger Kortfilm BIFF - Bergen International Film Festival Oktober 2020

Polyfonatura

Jon Vatne Dokumentarfilm PerSo – Perugia Social Film Festival Oktober 2020

Silence

Brwa Vahabpour Kortfilm BIFF - Bergen International Film Festival Oktober 2020

Disco

Jorunn Myklebust Syversen Spillefilm Moscow International Film Festival Oktober 2020

Fun Factory

Lisa Brooke Hansen, Even Hafnor Kortfilm Show Me Shorts Film Festival Oktober 2020

Gunda

Victor Kossakovsky Dokumentarfilm Camden International Film Festival Oktober 2020

Sparkekoret

Torfinn Iversen Kortfilm Edmonton International Film Festival Oktober 2020

Ras

Simone Hooymans Kortfilm Animafest Zagreb - World Festival of Animated Film September 2020

Sparkekoret

Torfinn Iversen Kortfilm BUFF International Children and Young People's Film Festival September 2020

Elleville Elfrid

Atle Blakseth, Frank Mosvold Spillefilm Kino Dzieci - International Children's Film Festival September 2020

Flukten over grensen

Johanne Helgeland Spillefilm Kino Dzieci - International Children's Film Festival September 2020

Håp

Maria Sødahl Spillefilm Skip City International D-Cinema Festival September 2020

iHUMAN

Tonje Hessen Schei Dokumentarfilm Docville International Documentary Film Festival September 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm Docville International Documentary Film Festival September 2020

Nattrikken

Eirik Tveiten Kortfilm Oslo/Fusion International Film Festival September 2020

Akvarium

Yvonne Thomassen Kortfilm Reykjavik International Film Festival September 2020

Gunda

Victor Kossakovsky Dokumentarfilm Zürich Film Festival September 2020

Gunda

Victor Kossakovsky Dokumentarfilm Filmfest Hamburg September 2020

Hæstkuk

Aasne Vaa Greibrokk Kortfilm Reykjavik International Film Festival September 2020

Karla og Nordahl

Elisabeth Aspelin Dokumentarfilm Reykjavik International Film Festival September 2020

Njuokčamat

Marja Bål Nango Kortfilm Reykjavik International Film Festival September 2020

Reven og nissen

Yaprak Morali, Are Austnes Kortfilm Reykjavik International Film Festival September 2020

Sparkekoret

Torfinn Iversen Kortfilm Lucas International Children's Film Festival September 2020

Sparkekoret

Torfinn Iversen Kortfilm Reykjavik International Film Festival September 2020

Vannskrekk

Vigdis Nielsen Kortfilm Reykjavik International Film Festival September 2020

Bøygen

Kristian Pedersen Kortfilm Ottawa International Animation Film Festival September 2020

Du velger selv

Kajsa Næss Kortfilm Ottawa International Animation Film Festival September 2020

Farse

Robin Jensen Kortfilm Ottawa International Animation Film Festival September 2020

Håp

Maria Sødahl Spillefilm Athens International Film Festival September 2020

It Was Mine

Kajsa Næss Kortfilm Ottawa International Animation Film Festival September 2020

Leonidestorm

Kajsa Næss, Julie Engaas Kortfilm Ottawa International Animation Film Festival September 2020

Little Boy

Kristian Pedersen Kortfilm Ottawa International Animation Film Festival September 2020

Maratondagboken

Hanne Berkaak Kortfilm Ottawa International Animation Film Festival September 2020

Mor visste ingenting

Anita Killi Kortfilm Ottawa International Animation Film Festival September 2020

Morgenfugl og Murmeldyr på vinterferie

Annette Saugestad Helland Kortfilm Ottawa International Animation Film Festival September 2020

Moulton og meg

Torill Kove Kortfilm Ottawa International Animation Film Festival September 2020

My Favorite War

Ilze Burkovska Jacobsen Dokumentarfilm Ottawa International Animation Film Festival September 2020

Reven og nissen

Yaprak Morali, Are Austnes Kortfilm Animasyros International Festival of Animation September 2020

Snill

Astrid A. Aakra Kortfilm Ottawa International Animation Film Festival September 2020

Tindra set fyr

Andreas Paleologos Kortfilm Ottawa International Animation Film Festival September 2020

Tråder

Torill Kove Kortfilm Ottawa International Animation Film Festival September 2020

Verdens mellomste fisk

Cathinka Tanberg Kortfilm Ottawa International Animation Film Festival September 2020

Alle utlendinger har lukka gardiner

Ingvild Søderlind Spillefilm Buster - Copenhagen International Film Festival for Children and Youth September 2020

Disco

Jorunn Myklebust Syversen Spillefilm Buster - Copenhagen International Film Festival for Children and Youth September 2020

Dronning uten land

Asgeir Helgestad Dokumentarfilm Wasatch Mountain Film Festival September 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm IFI Documentary Festival September 2020

Sparkekoret

Torfinn Iversen Kortfilm Buster - Copenhagen International Film Festival for Children and Youth September 2020

Mor visste ingenting

Anita Killi Kortfilm Encounters Film Festival September 2020

Silence

Brwa Vahabpour Kortfilm Encounters Film Festival September 2020

The Art of Fallism

Aslaug Aarsæther Dokumentarfilm Queer Lisboa September 2020

Alt det jeg er

Tone Grøttjord-Glenne Dokumentarfilm Nordisk Panorama September 2020

Barn

Dag Johan Haugerud Spillefilm Love & Anarchy - Helsinki International Film Festival September 2020

Disco

Jorunn Myklebust Syversen Spillefilm Love & Anarchy - Helsinki International Film Festival September 2020

Farse

Robin Jensen Kortfilm Love & Anarchy - Helsinki International Film Festival September 2020

Fun Factory

Lisa Brooke Hansen, Even Hafnor Kortfilm Love & Anarchy - Helsinki International Film Festival September 2020

Gunda

Victor Kossakovsky Dokumentarfilm New York Film Festival September 2020

Håp

Maria Sødahl Spillefilm Love & Anarchy - Helsinki International Film Festival September 2020

Hockey

Bjørn Erik Pihlmann Sørensen Kortfilm Nordisk Panorama September 2020

iHUMAN

Tonje Hessen Schei Dokumentarfilm International Documentary Festival Visioni dal mondo, Immagini dalla realtà September 2020

iHUMAN

Tonje Hessen Schei Dokumentarfilm Nordisk Panorama September 2020

Kjære pappa

Jesper Kolstad Rødseth Dokumentarfilm Nordisk Panorama September 2020

Knask eller knep

Morten Evelid Kortfilm Nordisk Panorama September 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm Nordisk Panorama September 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm Love & Anarchy - Helsinki International Film Festival September 2020

Kvinner&Cava

Liv Karin Dahlstrøm Kortfilm Love & Anarchy - Helsinki International Film Festival September 2020

Menneskets opprinnelse

Pjotr Sapegin Kortfilm Nordisk Panorama September 2020

Mor visste ingenting

Anita Killi Kortfilm Nordisk Panorama September 2020

My Favorite War

Ilze Burkovska Jacobsen Dokumentarfilm Love & Anarchy - Helsinki International Film Festival September 2020

Njuokčamat

Marja Bål Nango Kortfilm Love & Anarchy - Helsinki International Film Festival September 2020

Sparkekoret

Torfinn Iversen Kortfilm Nordisk Panorama September 2020

Teltet

Rebecca Figenschau Kortfilm Love & Anarchy - Helsinki International Film Festival September 2020

The Manchador

Kaveh Tehrani Kortfilm Elba Film Festival September 2020

The Manchador

Kaveh Tehrani Kortfilm Love & Anarchy - Helsinki International Film Festival September 2020

Togrøvere

Martin A. Walther Dokumentarfilm Love & Anarchy - Helsinki International Film Festival September 2020

Vannskrekk

Vigdis Nielsen Kortfilm Nordisk Panorama September 2020

Njuokčamat

Marja Bål Nango Kortfilm Nuuk International Film Festival September 2020

Mor visste ingenting

Anita Killi Kortfilm Festival Stop Motion Montreal September 2020

Disco

Jorunn Myklebust Syversen Spillefilm Off Plus Camera Film Festival September 2020

Former Cult Member Hears Music for the First Time

Kristoffer Borgli Kortfilm FICBUEU - International Short Film Festival of Bueu September 2020

iHUMAN

Tonje Hessen Schei Dokumentarfilm One World - International Human Rights Documentary Film Festival, Prague September 2020

Karla og Nordahl

Elisabeth Aspelin Dokumentarfilm One World - International Human Rights Documentary Film Festival, Prague September 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm One World - International Human Rights Documentary Film Festival, Prague September 2020

Selvportrett

Margreth Olin, Katja Høgset, Espen Wallin Dokumentarfilm One World - International Human Rights Documentary Film Festival, Prague September 2020

The Manila Lover

Johanna Pyykkö Kortfilm FICBUEU - International Short Film Festival of Bueu September 2020

Former Cult Member Hears Music for the First Time

Kristoffer Borgli Kortfilm Leiden Shorts September 2020

The Art of Fallism

Aslaug Aarsæther Dokumentarfilm Durban International Film Festival September 2020

The Manchador

Kaveh Tehrani Kortfilm DC Shorts - International Short Film Festival September 2020

The Manila Lover

Johanna Pyykkö Kortfilm Leiden Shorts September 2020

Knask eller knep

Morten Evelid Kortfilm TIFF Junior - Tromsø International Children's Film Festival September 2020

Mor visste ingenting

Anita Killi Kortfilm TIFF Junior - Tromsø International Children's Film Festival September 2020

Sparkekoret

Torfinn Iversen Kortfilm TIFF Junior - Tromsø International Children's Film Festival September 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm Travelling Film Festival Australia September 2020

Born2Drive

Daniel Fahre Dokumentarfilm Zlin International Film Festival for Children and Youth September 2020

Elleville Elfrid

Atle Blakseth, Frank Mosvold Spillefilm Zlin International Film Festival for Children and Youth September 2020

Flukten over grensen

Johanne Helgeland Spillefilm Zlin International Film Festival for Children and Youth September 2020

iHUMAN

Tonje Hessen Schei Dokumentarfilm Astra Film Festival September 2020

iHUMAN

Tonje Hessen Schei Dokumentarfilm Millennium Docs Against Gravity Film Festival September 2020

Kaptein Sabeltann og den magiske diamant

Rasmus A. Sivertsen, Marit Moum Aune Spillefilm Zlin International Film Festival for Children and Youth September 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm Millennium Docs Against Gravity Film Festival September 2020

Operasjon Mumie

Grethe Bøe Spillefilm Zlin International Film Festival for Children and Youth September 2020

Selvportrett

Margreth Olin, Katja Høgset, Espen Wallin Dokumentarfilm Astra Film Festival September 2020

Blackhearts

Fredrik Horn Akselsen Dokumentarfilm Beldocs September 2020

Den 12. mann

Harald Zwart Spillefilm European Film Festival - Jordan September 2020

Gunda

Victor Kossakovsky Dokumentarfilm Antenna Documentary Festival September 2020

Gunnar goes Comfortable

Gunnar Hall Jensen Dokumentarfilm Beldocs September 2020

Håp

Maria Sødahl Spillefilm Brussels International Film Festival September 2020

iHUMAN

Tonje Hessen Schei Dokumentarfilm Beldocs September 2020

Kamel

Karl Emil Rikardsen Dokumentarfilm Beldocs September 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm DocAviv, Tel Aviv International Documentary Film Festival September 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm Antenna Documentary Festival September 2020

War of Art

Tommy Gulliksen Dokumentarfilm Beldocs September 2020

Teltet

Rebecca Figenschau Kortfilm Brussels Short Film Festival September 2020

To Plant a Flag

Bobbie Peers Kortfilm Brussels Short Film Festival September 2020

Farse

Robin Jensen Kortfilm Fantoche International Animation Film Festival September 2020

My Favorite War

Ilze Burkovska Jacobsen Dokumentarfilm Fantoche International Animation Film Festival September 2020

The Manchador

Kaveh Tehrani Kortfilm River Film Festival September 2020

Menneskets opprinnelse

Pjotr Sapegin Kortfilm AsterFest - International Short Film Festival August 2020

Polyfonatura

Jon Vatne Dokumentarfilm Trento Film Festival August 2020

The Manchador

Kaveh Tehrani Kortfilm Nòt Film Fest August 2020

Theodors magiske revansj

Jim S. Hansen Kortfilm Busan International Short Film Festival August 2020

Farse

Robin Jensen Kortfilm IndieLisboa International Film Festival August 2020

Fun Factory

Lisa Brooke Hansen, Even Hafnor Kortfilm IndieLisboa International Film Festival August 2020

Njuokčamat

Marja Bål Nango Kortfilm OFF - Odense International Film Festival August 2020

Ras

Simone Hooymans Kortfilm OFF - Odense International Film Festival August 2020

Silence

Brwa Vahabpour Kortfilm OFF - Odense International Film Festival August 2020

The Manila Lover

Johanna Pyykkö Kortfilm OFF - Odense International Film Festival August 2020

Exit

Karen Winther Dokumentarfilm Liburnia Film Festival August 2020

Hatets vugge

Håvard Bustnes Dokumentarfilm Liburnia Film Festival August 2020

Barn

Dag Johan Haugerud Spillefilm Molodist - Kiev International Film Festival August 2020

Dronning uten land

Asgeir Helgestad Dokumentarfilm Scandinavian International Film Festival Helsinki August 2020

Psychobitch

Martin Lund Spillefilm Molodist - Kiev International Film Festival August 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm Hong Kong International Film Festival August 2020

Mor visste ingenting

Anita Killi Kortfilm International Animation Film Festival Hiroshima August 2020

Reven og nissen

Yaprak Morali, Are Austnes Kortfilm International Animation Film Festival Hiroshima August 2020

The Manila Lover

Johanna Pyykkö Kortfilm Sao Paulo International Short Film Festival August 2020

En gang Aurora

Benjamin Langeland, Stian Servoss Dokumentarfilm MakeDox Creative Documentary Film Festival August 2020

Karla og Nordahl

Elisabeth Aspelin Dokumentarfilm MakeDox Creative Documentary Film Festival August 2020

Torden

André Øvredal Spillefilm Night Visions International Film Festival August 2020

Tunnelen

Pål Øie Spillefilm Night Visions Film Festival August 2020

The Manchador

Kaveh Tehrani Kortfilm Santorini Film Festival August 2020

Knask eller knep

Morten Evelid Kortfilm The Norwegian International Film Festival Haugesund August 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm The Norwegian International Film Festival Haugesund August 2020

My Favorite War

Ilze Burkovska Jacobsen Dokumentarfilm The Norwegian International Film Festival Haugesund August 2020

Newtopia

Audun Amundsen Dokumentarfilm The Norwegian International Film Festival Haugesund August 2020

Play Schengen

Gunhild Enger Kortfilm The Norwegian International Film Festival Haugesund August 2020

Selvportrett

Margreth Olin, Katja Høgset, Espen Wallin Dokumentarfilm The Norwegian International Film Festival Haugesund August 2020

Selvportrett

Margreth Olin, Katja Høgset, Espen Wallin Dokumentarfilm Tartu Love Film Festival August 2020

Kunsten å leggje seg paddeflat

Are Pilskog Dokumentarfilm Viru Folk Film Festival August 2020

Play Schengen

Gunhild Enger Kortfilm Festival del film Locarno August 2020

Ivo

Christina Lande Kortfilm Rhode Island International Film Festival August 2020

Njuokčamat

Marja Bål Nango Kortfilm Rhode Island International Film Festival August 2020

The Manchador

Kaveh Tehrani Kortfilm Rhode Island International Film Festival August 2020

Polyfonatura

Jon Vatne Dokumentarfilm Cervino CineMountain - International Mountain Film Festival August 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm Transilvania International Film Festival Juli 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm Atlàntida Film Fest 2020 Juli 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm Gimli Film Festival Juli 2020

Karla og Nordahl

Elisabeth Aspelin Dokumentarfilm Salem Film Fest Juli 2020

Hockey

Bjørn Erik Pihlmann Sørensen Kortfilm Galway Film Fleadh Juli 2020

Barn

Dag Johan Haugerud Spillefilm Taipei International Film Festival Juni 2020

Hjelperytteren

Jannicke Systad Jacobsen Spillefilm Taipei International Film Festival Juni 2020

Selvportrett

Margreth Olin, Katja Høgset, Espen Wallin Dokumentarfilm Taipei International Film Festival Juni 2020

Vinterens lengsel

Sidse Torstholm Larsen , Sturla Pilskog Dokumentarfilm FINCA - Festival Internacional de Cine Ambiental Juni 2020

Former Cult Member Hears Music for the First Time

Kristoffer Borgli Kortfilm Palm Springs International ShortFest Juni 2020

Njuokčamat

Marja Bål Nango Kortfilm Palm Springs International ShortFest Juni 2020

The Manchador

Kaveh Tehrani Kortfilm Palm Springs International ShortFest Juni 2020

My Favorite War

Ilze Burkovska Jacobsen Dokumentarfilm Annecy International Animation Film Festival Juni 2020

Pulsator

Thor Sivertsen Kortfilm Annecy International Animation Film Festival Juni 2020

Reven og nissen

Yaprak Morali, Are Austnes Kortfilm Annecy International Animation Film Festival Juni 2020

De uønskede

Dheeraj Akolkar Dokumentarfilm Scandinavian Film Festival Bonn Juni 2020

Harajuku

Eirik Svensson Spillefilm Scandinavian Film Festival Bonn Juni 2020

Knask eller knep

Morten Evelid Kortfilm Kortfilmfestivalen Juni 2020

Menneskets opprinnelse

Pjotr Sapegin Kortfilm The Norwegian Short Film Festival Juni 2020

Mor visste ingenting

Anita Killi Kortfilm The Norwegian Short Film Festival Juni 2020

Nattrikken

Eirik Tveiten Kortfilm The Norwegian Short Film Festival Juni 2020

Polyfonatura

Jon Vatne Dokumentarfilm The Norwegian Short Film Festival Juni 2020

Ras

Simone Hooymans Kortfilm The Norwegian Short Film Festival Juni 2020

Return of a View

Eivind Tolås Dokumentarfilm The Norwegian Short Film Festival Juni 2020

Silence

Brwa Vahabpour Kortfilm The Norwegian Short Film Festival Juni 2020

Slå rundt busken

Joern Utkilen Kortfilm The Norwegian Short Film Festival Juni 2020

The Manila Lover

Johanna Pyykkö Kortfilm The Norwegian Short Film Festival Juni 2020

Vannskrekk

Vigdis Nielsen Kortfilm The Norwegian Short Film Festival Juni 2020

Selvportrett

Margreth Olin, Katja Høgset, Espen Wallin Dokumentarfilm Biografilm Festival Juni 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm Krakow Film Festival Mai 2020

Selvportrett

Margreth Olin, Katja Høgset, Espen Wallin Dokumentarfilm Krakow Film Festival Mai 2020

Alt det jeg er

Tone Grøttjord-Glenne Dokumentarfilm Hot Docs Canadian International Documentary Festival Mai 2020

iHUMAN

Tonje Hessen Schei Dokumentarfilm Hot Docs Canadian International Documentary Festival Mai 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm Hot Docs Canadian International Documentary Festival Mai 2020

The Art of Fallism

Aslaug Aarsæther Dokumentarfilm Hot Docs Canadian International Documentary Festival Mai 2020

Sykkelfugl

Kari Klyve-Skaug, Odveig Klyve Kortfilm TICFF - Taiwan International Children's TV & Film Festival Mai 2020

Menneskets opprinnelse

Pjotr Sapegin Kortfilm Kristiansand International Children and Youth Film Festival Mai 2020

Mor visste ingenting

Anita Killi Kortfilm Kristiansand International Children and Youth Film Festival Mai 2020

Reven og nissen

Yaprak Morali, Are Austnes Kortfilm Kristiansand International Children and Youth Film Festival Mai 2020

Satans barn

Thea Hvistendahl Kortfilm Kristiansand International Children and Youth Film Festival Mai 2020

Sparkekoret

Torfinn Iversen Kortfilm Kristiansand International Children and Youth Film Festival Mai 2020

iHUMAN

Tonje Hessen Schei Dokumentarfilm Thessaloniki International Documentary Film Festival Mai 2020

Selvportrett

Margreth Olin, Katja Høgset, Espen Wallin Dokumentarfilm Thessaloniki International Documentary Film Festival Mai 2020

Selvportrett

Margreth Olin, Katja Høgset, Espen Wallin Dokumentarfilm DOK.fest - München International Documentary Film Festival Mai 2020

Menneskets opprinnelse

Pjotr Sapegin Kortfilm Stuttgart International Festival of Animated Film Mai 2020

Mor visste ingenting

Anita Killi Kortfilm Stuttgart International Festival of Animated Film Mai 2020

The Manchador

Kaveh Tehrani Kortfilm ÉCU - The European Independent Film Festival April 2020

Kontrolløren

Jade Hærem Aksnes Kortfilm Miami International Science Fiction Film Festival April 2020

Munch i helvete

Stig Andersen Dokumentarfilm Master of Art Film Festival April 2020

War of Art

Tommy Gulliksen Dokumentarfilm Master of Art Film Festival April 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm San Francisco International Film Festival April 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm Full Frame Documentary Film Festival April 2020

Barn

Dag Johan Haugerud Spillefilm Vilnius International Film Festival Kino Pavasaris Mars 2020

The Manchador

Kaveh Tehrani Kortfilm Aspen Shortsfest Mars 2020

The Manila Lover

Johanna Pyykkö Kortfilm Aspen Shortsfest Mars 2020

Månelyst i Flåklypa

Rasmus A. Sivertsen Spillefilm TICFF - Taiwan International Children's TV & Film Festival Mars 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm Annapolis Film Festival Mars 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm Phoenix International Film Festival Mars 2020

Amundsen

Espen Sandberg Spillefilm Cleveland International Film Festival Mars 2020

Disco

Jorunn Myklebust Syversen Spillefilm Cleveland International Film Festival Mars 2020

Flukten over grensen

Johanne Helgeland Spillefilm Cleveland International Film Festival Mars 2020

Håp

Maria Sødahl Spillefilm Cleveland International Film Festival Mars 2020

Kamel

Karl Emil Rikardsen Dokumentarfilm Cleveland International Film Festival Mars 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm Cleveland International Film Festival Mars 2020

Ut og stjæle hester

Hans Petter Moland Spillefilm Cleveland International Film Festival Mars 2020

Disco

Jorunn Myklebust Syversen Spillefilm BUFF International Children and Young People's Film Festival Mars 2020

My Sister Dances

Johanna Pyykkö Kortfilm BUFF International Children and Young People's Film Festival Mars 2020

Disco

Jorunn Myklebust Syversen Spillefilm Guadalajara International Film Festival Mars 2020

En gang Aurora

Benjamin Langeland, Stian Servoss Dokumentarfilm Docudays UA - International Human Rights Documentary Film Festival Mars 2020

Karla og Nordahl

Elisabeth Aspelin Dokumentarfilm Docudays UA - International Human Rights Documentary Film Festival Mars 2020

Newtopia

Audun Amundsen Dokumentarfilm Docudays UA - International Human Rights Documentary Film Festival Mars 2020

The Art of Fallism

Aslaug Aarsæther Dokumentarfilm Cinéma du Réel Mars 2020

En gave fra Gud

Jørgen Lorentzen, Nefise Özkal Lorentzen Dokumentarfilm CPH:DOX Mars 2020

iHUMAN

Tonje Hessen Schei Dokumentarfilm CPH:DOX Mars 2020

Månelyst i Flåklypa

Rasmus A. Sivertsen Spillefilm YoungAbout International Film Festival Bologna Mars 2020

Månelyst i Flåklypa

Rasmus A. Sivertsen Spillefilm Monstra Lisbon Animated Film Festival Mars 2020

Meet the Censors

Håvard Fossum Dokumentarfilm CPH:DOX Mars 2020

Selvportrett

Margreth Olin, Katja Høgset, Espen Wallin Dokumentarfilm CPH:DOX Mars 2020

Teltet

Rebecca Figenschau Kortfilm Glasgow Short Film Festival Mars 2020

Vi er her nå

Mariken Halle Spillefilm CPH:DOX Mars 2020

Fun Factory

Lisa Brooke Hansen, Even Hafnor Kortfilm Akbank Short Film Festival Mars 2020

En gang Aurora

Benjamin Langeland, Stian Servoss Dokumentarfilm ZagrebDox International Documentary Film Festival Mars 2020

iHUMAN

Tonje Hessen Schei Dokumentarfilm ZagrebDox International Documentary Film Festival Mars 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm ZagrebDox International Documentary Film Festival Mars 2020

Ut og stjæle hester

Hans Petter Moland Spillefilm Habitat International Film Festival Mars 2020

Disco

Jorunn Myklebust Syversen Spillefilm Filmfest Sundsvall Mars 2020

For vi er gutta

Petter Sommer, Jo Vemund Svendsen Dokumentarfilm Filmfest Sundsvall Mars 2020

Ras

Simone Hooymans Kortfilm Tricky Women International Animation Film Festival Mars 2020

Teltet

Rebecca Figenschau Kortfilm Regard sur le court métrage au Saguenay - Saguenay International Short Film Festival Mars 2020

The Manchador

Kaveh Tehrani Kortfilm Filmfest Sundsvall Mars 2020

The Manila Lover

Johanna Pyykkö Kortfilm Filmfest Sundsvall Mars 2020

The Manila Lover

Johanna Pyykkö Kortfilm Regard sur le court métrage au Saguenay - Saguenay International Short Film Festival Mars 2020

iHUMAN

Tonje Hessen Schei Dokumentarfilm International Film Festival and Forum on Human Rights Mars 2020

For vi er gutta

Petter Sommer, Jo Vemund Svendsen Dokumentarfilm One World - International Human Rights Documentary Film Festival, Prague Mars 2020

War of Art

Tommy Gulliksen Dokumentarfilm One World - International Human Rights Documentary Film Festival, Prague Mars 2020

The Manila Lover

Johanna Pyykkö Kortfilm Tampere Film Festival Mars 2020

Disco

Jorunn Myklebust Syversen Spillefilm Cinequest Film Festival Mars 2020

Psychobitch

Martin Lund Spillefilm Cinequest Film Festival Mars 2020

Gazas tårer

Vibeke Løkkeberg Dokumentarfilm Kosmorama Trondheim International Film Festival Mars 2020

iHUMAN

Tonje Hessen Schei Dokumentarfilm Tempo Documentary Festival Mars 2020

iHUMAN

Tonje Hessen Schei Dokumentarfilm Kosmorama Trondheim International Film Festival Mars 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm Tempo Documentary Festival Mars 2020

Newtopia

Audun Amundsen Dokumentarfilm Kosmorama Trondheim International Film Festival Mars 2020

Barn

Dag Johan Haugerud Spillefilm Belgrade International Film Festival Februar 2020

Disco

Jorunn Myklebust Syversen Spillefilm Glasgow Film Festival Februar 2020

Ut og stjæle hester

Hans Petter Moland Spillefilm Glasgow Film Festival Februar 2020

Descent into the Maelstrom

Jan Vardøen Dokumentarfilm Human International Documentary Film Festival Februar 2020

False Belief

Lene Berg Dokumentarfilm Human International Documentary Film Festival Februar 2020

iHUMAN

Tonje Hessen Schei Dokumentarfilm Human International Documentary Film Festival Februar 2020

Kampen

Janne Lindgren Dokumentarfilm Human International Documentary Film Festival Februar 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm Human International Documentary Film Festival Februar 2020

Newtopia

Audun Amundsen Dokumentarfilm Human International Documentary Film Festival Februar 2020

Transporteringsdans

Line K. Lyngstadaas Dokumentarfilm Human International Documentary Film Festival Februar 2020

Vær her

Ragnhild Nøst Bergem Dokumentarfilm Human International Documentary Film Festival Februar 2020

Vinterens lengsel

Sidse Torstholm Larsen , Sturla Pilskog Dokumentarfilm Human International Documentary Film Festival Februar 2020

Gunda

Victor Kossakovsky Dokumentarfilm Berlin International Film Festival Februar 2020

Håp

Maria Sødahl Spillefilm Berlin International Film Festival Februar 2020

Vinterens lengsel

Sidse Torstholm Larsen , Sturla Pilskog Dokumentarfilm Mother Tongue Film Festival Februar 2020

Backbone

Eilif Bremer Landsend Dokumentarfilm Big Sky Documentary Film Festival Februar 2020

Frieri

Det sporadiske filmkollektivet Kortfilm Dam Short Film Festival Februar 2020

Disco

Jorunn Myklebust Syversen Spillefilm Filmsfelagið Februar 2020

Psychobitch

Martin Lund Spillefilm Bangaluru International Film Festival Februar 2020

Disco

Jorunn Myklebust Syversen Spillefilm Tokyo Northern Lights Festival Februar 2020

Harajuku

Eirik Svensson Spillefilm Tokyo Northern Lights Festival Februar 2020

Psychobitch

Martin Lund Spillefilm Tokyo Northern Lights Festival Februar 2020

For vi er gutta

Petter Sommer, Jo Vemund Svendsen Dokumentarfilm Victoria Film Festival Februar 2020

Former Cult Member Hears Music for the First Time

Kristoffer Borgli Kortfilm Clermont-Ferrand International Short Film Festival Januar 2020

The Manila Lover

Johanna Pyykkö Kortfilm Clermont-Ferrand International Short Film Festival Januar 2020

Togrøvere

Martin A. Walther Dokumentarfilm Clermont-Ferrand International Short Film Festival Januar 2020

Broke

Bjørn Erik Pihlmann Sørensen Kortfilm Würzburg International Film Weekend Januar 2020

Harajuku

Eirik Svensson Spillefilm Würzburg International Film Weekend Januar 2020

De uønskede

Dheeraj Akolkar Dokumentarfilm Mumbai International Film Festival for Documentary, Short and Animation Films Januar 2020

Born2Drive

Daniel Fahre Dokumentarfilm Budapest International Documentary Festival Januar 2020

For vi er gutta

Petter Sommer, Jo Vemund Svendsen Dokumentarfilm Budapest International Documentary Festival Januar 2020

iHUMAN

Tonje Hessen Schei Dokumentarfilm DocPoint - Helsinki Documentary Film Festival Januar 2020

Barn

Dag Johan Haugerud Spillefilm Göteborg International Film Festival Januar 2020

Disco

Jorunn Myklebust Syversen Spillefilm Göteborg International Film Festival Januar 2020

Hjelperytteren

Jannicke Systad Jacobsen Spillefilm Göteborg International Film Festival Januar 2020

iHUMAN

Tonje Hessen Schei Dokumentarfilm Göteborg International Film Festival Januar 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm International Film Festival Rotterdam Januar 2020

My Sister Dances

Johanna Pyykkö Kortfilm Göteborg International Film Festival Januar 2020

Selvportrett

Margreth Olin, Katja Høgset, Espen Wallin Dokumentarfilm Göteborg International Film Festival Januar 2020

The Manchador

Kaveh Tehrani Kortfilm Göteborg International Film Festival Januar 2020

Vi er her nå

Mariken Halle Spillefilm Göteborg International Film Festival Januar 2020

Farse

Robin Jensen Kortfilm Sundance Film Festival Januar 2020

Former Cult Member Hears Music for the First Time

Kristoffer Borgli Kortfilm Sundance Film Festival Januar 2020

Kunstneren og tyven

Benjamin Ree Dokumentarfilm Sundance Film Festival Januar 2020

bjørnedyr

Yenni Lee Kortfilm Prague Short Film Festival Januar 2020

Adrift

Inger Lise Hansen Kortfilm Minimalen Short Film Festival Januar 2020

En gang Aurora

Benjamin Langeland, Stian Servoss Dokumentarfilm FIPADOC - International Documentary Film Festival Januar 2020

En gang Aurora

Benjamin Langeland, Stian Servoss Dokumentarfilm Budapest International Documentary Festival Januar 2020

Ervin

Karoline Grindaker Dokumentarfilm FIPADOC - International Documentary Film Festival Januar 2020

Farse

Robin Jensen Kortfilm Minimalen Short Film Festival Januar 2020

Fun Factory

Lisa Brooke Hansen, Even Hafnor Kortfilm Minimalen Short Film Festival Januar 2020

Karla og Nordahl

Elisabeth Aspelin Dokumentarfilm Minimalen Short Film Festival Januar 2020

Menneskets opprinnelse

Pjotr Sapegin Kortfilm Minimalen Short Film Festival Januar 2020

Polyfonatura

Jon Vatne Dokumentarfilm Minimalen Short Film Festival Januar 2020

Sportegn

Ingvild Søderlind Kortfilm Minimalen Short Film Festival Januar 2020

Tåke

Inger Lise Hansen Kortfilm Minimalen Short Film Festival Januar 2020

Teltet

Rebecca Figenschau Kortfilm Minimalen Short Film Festival Januar 2020

The Art of Working in Pairs

Thor Brenne Dokumentarfilm Minimalen Short Film Festival Januar 2020

The Manchador

Kaveh Tehrani Kortfilm Minimalen Short Film Festival Januar 2020

The Manila Lover

Johanna Pyykkö Kortfilm Minimalen Short Film Festival Januar 2020

Togrøvere

Martin A. Walther Dokumentarfilm Minimalen Short Film Festival Januar 2020

Travelling Fields

Inger Lise Hansen Kortfilm Minimalen Short Film Festival Januar 2020

Vill mark

Thea Hvistendahl Kortfilm Minimalen Short Film Festival Januar 2020

De uønskede

Dheeraj Akolkar Dokumentarfilm Peloponnisos International Documentary Festival Januar 2020

Sykkelfugl

Kari Klyve-Skaug, Odveig Klyve Kortfilm Black Movie Film Festival Geneva Januar 2020

Amundsen

Espen Sandberg Spillefilm Santa Barbara International Film Festival Januar 2020

Disco

Jorunn Myklebust Syversen Spillefilm Santa Barbara International Film Festival Januar 2020

Spionen

Jens Jonsson Spillefilm Göteborg International Film Festival Januar 2020

Descent into the Maelstrom

Jan Vardøen Dokumentarfilm TIFF - Tromsø International Film Festival Januar 2020

Farse

Robin Jensen Kortfilm TIFF - Tromsø International Film Festival Januar 2020

iHUMAN

Tonje Hessen Schei Dokumentarfilm TIFF - Tromsø International Film Festival Januar 2020

Ivo

Christina Lande Kortfilm TIFF - Tromsø International Film Festival Januar 2020

Menneskets opprinnelse

Pjotr Sapegin Kortfilm TIFF - Tromsø International Film Festival Januar 2020

Njuokčamat

Marja Bål Nango Kortfilm TIFF - Tromsø International Film Festival Januar 2020

Selvportrett

Margreth Olin, Katja Høgset, Espen Wallin Dokumentarfilm TIFF - Tromsø International Film Festival Januar 2020

Sportegn

Ingvild Søderlind Kortfilm TIFF - Tromsø International Film Festival Januar 2020

Vær her

Ragnhild Nøst Bergem Dokumentarfilm TIFF - Tromsø International Film Festival Januar 2020

Vi er her nå

Mariken Halle Spillefilm TIFF - Tromsø International Film Festival Januar 2020

Teltet

Rebecca Figenschau Kortfilm Scandinavian Film Festival Los Angeles Januar 2020

Når jeg faller

Magnus Meyer Arnesen Spillefilm Dhaka International Film Festival Januar 2020

Planten

Julian Nazario Vargas Kortfilm Flickerfest International Short Film Festival Januar 2020

Teltet

Rebecca Figenschau Kortfilm Flickerfest International Short Film Festival Januar 2020

Ut og stjæle hester

Hans Petter Moland Spillefilm Scandinavian Film Festival Los Angeles Januar 2020

Håp

Maria Sødahl Spillefilm Palm Springs International Film Festival Januar 2020

Spionen

Jens Jonsson Spillefilm Palm Springs International Film Festival Januar 2020

The Manchador

Kaveh Tehrani Kortfilm Pensacola Indie Fringe and Comedy Festival Januar 2020

Ut og stjæle hester

Hans Petter Moland Spillefilm Palm Springs International Film Festival Januar 2020