Titina fikk pris på japansk animasjonsfestival
Under årets Tokyo Anime Award Festival har norske Titina fått prisen Award of Excellence.

– Japansk animasjon har vært viktig inspirasjon for Titina, så det å vinne en pris nettopp på Tokyo Anime Award Festival betyr enormt mye, sier regissør Kajsa Næss.
Under Tokyo Feature Animation Award ble Titina tildelt juryens Award of Excellence i klassen animert langfilm.
Juryens Grand Prize for animert langfilm gikk til fransk-italienske No Dogs or Italians Allowed.
Dette er første gangen en norsk langfilm er tatt ut til Tokyo Feature Animation Award.
Titina hadde norsk kinopremiere i høst og ble møtt med overstrømmende anmeldelser.

Fire langfilmer og 29 kortfilmer var tatt ut til konkurransen, av 31 påmeldte langfilmer og 872 påmeldte kortfilmer fra 63 land.
– Det har vært en stor opplevelse å være i Tokyo og vise Titina for et særdeles imøtekommende publikum, sier Kajsa Næss.
Titina har vært vist tatt ut til flere internasjonale animasjonsfestivaler, og ble i helgen vist på New York International Children's Film Festival.
Kajsa Næss ble forrige uke tildelt Edith Carlmar-prisen under Kosmorama-festivalen i Trondheim.
Titina har mottatt utviklingstilskudd, produksjonstilskudd og lanseringstilskudd fra Norsk filminstitutt.
-
-
Stine Oppegaard
- Lanseringskonsulent utland
- Telefon: +47 908 59 638
- E-post: stine.oppegaard[@]nfi.no
-
-
-
Bernt Erik Pedersen
- Kommunikasjonsrådgiver
- Telefon: +47 971 79 456
- E-post: bernt.pedersen[@]nfi.no
-